Skup się na rozwoju
swojej firmy,
my zadbamy o
faktoring dla ciebie

Faktoring eksportowy, międzynarodowy

Jeszcze do niedawna możliwości współpracy międzynarodowej były niezwykle ograniczone – stawiano na relacje wewnątrz kraju. Jednak w ostatnim czasie coraz popularniejsze stają się kontakty z partnerami biznesowymi za granicą. W naszej firmie proponujemy unikalne rozwiązanie, które zapewni pełne bezpieczeństwo w zakresie transakcji biznesowych między firmami. Oferujemy bowiem międzynarodowy faktoring eksportowy z kontrahentami zagranicznymi.

W naszej firmie zawsze dokładamy wszelkich starań, aby zagwarantować największą satysfakcję z podjętej z nami współpracy. Dlatego też wspieramy przedsiębiorców nie tylko w kwestii finansowania, ale także weryfikacji sytuacji finansowej, w jakiej znajduje się kontrahent zagraniczny.

Faktoring eksportowy polega na zrzeczeniu się wierzytelności wobec ustalonych odbiorców na rzecz firmy, która wypłaca Twojemu przedsiębiorstwu należne środki jeszcze przed terminem płatności. Pozwala on również zniwelować ryzyko kursowe, gdyż eksporter otrzymuje gotówkę od faktora natychmiast po zrealizowaniu wysyłki i wystawieniu faktury, a nie po upływie terminu płatności, kiedy może dojść do niekorzystnych zmian kursu waluty kontraktu.

Zalety faktoringu eksportowego:

  • natychmiastowa zamiana należności na gotówkę,
  • poprawa płynności finansowej i bilansu firmy – finansowanie to nie wchodzi w zaangażowanie kredytowe Klienta,
  • eliminacja zatorów płatniczych,
  • weryfikacja wiarygodności odbiorców zagranicznych przed realizacją dostawy,
  • wzrost bezpieczeństwa eksportu ,
  • możliwość terminowego regulowania należności w ZUS i US, rat leasingowych, wynagrodzeń i innych bieżących zobowiązań.

Istotnymi cechami faktoringu eksportowego jest między innymi elastyczne finansowanie działalności Faktoranta, zarządzanie wierzytelnościami znajdującymi się w obrocie zagranicznym czy też przejęcie ryzyka niewypłacalności kontrahenta spoza granic naszego kraju. Rozliczenia są prowadzone w walucie rozliczeń z zagranicznym odbiorcą, co znacznie ogranicza ryzyko kursowe, a tym samym przyspiesza wypłatę środków.

Podobnie jak w przypadku innych form faktoringu, również tutaj przedsiębiorca ma możliwość skorzystania z dwóch wariantów, jakimi są faktoring eksportowy z regresem oraz bez regresu. W tym pierwszym przypadku przedsiębiorca zyskuje komfort w zarządzaniu swoimi finansami, ponieważ długie terminy płatności lub też ich opóźnienia, nie będą pogarszać płynności finansowej firmy. Faktor wypłaca ok. 80 - 90% wartości brutto faktury w walucie transakcji i dodatkowo będzie skłonny poczekać na płatność odbiorcy w przypadku jego opóźnienia.

Natomiast w przypadku faktoringu eksportowego z przejęciem ryzyka wypłacalności odbiorcy, faktor daje gwarancję, że przedsiębiorca nie straci swoich środków - przejęcie ryzyka wypłacalności nawet w 100%. Ważnym jest również to, że dzięki współpracy faktorów z firmami ubezpieczeniowymi oraz faktoringowymi z całego świata, przedsiębiorca zyska pewność, że jego zagraniczny kontrahent jest wiarygodny.

Renomowane firmy ubezpieczeniowe oferują również pełen zakres usług windykacyjnych oraz profesjonalne sprawdzenie potencjalnych odbiorców, co sprawia, że występując z wnioskiem o przyznanie limitu faktoringowego, przedsiębiorca nie ma obowiązku dostarczania dokumentów finansowych kontrahenta z zagranicy. Wystarczy, że przedłoży dowód współpracy handlowej oraz podstawowe dane, które umożliwią faktorowi zagranicznemu lub firmie ubezpieczeniowej jego zidentyfikowanie.

Faktoring eksportowy to dla przedsiębiorcy przede wszystkim oszczędność i wygoda, ponieważ wszelkie bariery, choćby językowe czy też prawne, nie są jego zmartwieniem, gdyż zostały scedowane na profesjonalną instytucję faktoringową.

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij