Do tej formy utrzymania płynności finansowej firmy zazwyczaj większy dostęp mają duże działalności biznesowe i korporacje. Jednakże nawet osoby prowadzące mikroprzedsiębiorstwa także mogą mieć problem ze spłacaniem swoich wierzytelności przez kontrahentów. W tym celu uruchomiliśmy możliwość faktoringu dla firm jednoosobowych. Doskonale rozumiemy z jakimi problemami może wiązać się zwlekanie z opłatami, dlatego też w Idalion zadbamy, aby cash flow Twojej działalności utrzymywał się na wysokim poziomie.

Zalety korzystania z faktoringu dla jednoosobowych działalności

Biznes to pieniądz, bo chociaż nie dają one szczęścia, to jednak pozwalają na rozwój firmy, a także opłacanie rachunków. Niestety czasami się zdarza, że kontrahenci nie spłacają swoich zobowiązań w czasie, albo spłacają je dopiero na ostatnią chwilę. To z kolei negatywnie wpływa na swobodny przepływ pieniędzy. Idalion wykupuje wierzytelności dbając o to, aby jednoosobowa działalność nie była stratna o środki finansowe, a z drugiej strony pilnuje, aby zobowiązanie zostało przez dłużnika spłacone.

Jak skorzystać z faktoringu dla jednoosobowych firm?

Jest to bardzo wygodna i szeroko dostępna opcja. W celu z niej skorzystania wystarczy zgłosić się do specjalistów w Idalion, a z chęcią zajmiemy się wykupem wierzytelności i spłatą Twoich zobowiązań. Atutem skorzystania z tak zwanego mikrofaktoringu dla jednoosobowych działalności gospodarczych jest to, że można sprzedać nam nawet tylko jedną wierzytelność i cieszyć się wpływem gotówki na swoje konto. Co więcej jako przedsiębiorca nie musisz się niczym więcej martwić – my zajmiemy się już pozyskaniem zaległych środków od Twojego płatnika!

Dotychczasowe trudności

Chociaż forma ta powinna być dostępna dla każdego, to jednak wiele firm faktoringowych wymagało minimalny poziom obrotów pieniężnych firmy – niektóre z nich wymagały nawet ich na poziomie 500 tys. zł w ujęciu miesięcznym! Inne z kolei posiadają mniejszy, ale nadal podobny wymóg, na przykład na poziomie 20 tys. zł. Osiąganie podobnych kwot może być niemożliwe dla przedsiębiorstw bardzo małych, na przykład jednoosobowych, gdzie dana osoba pracuje sama na siebie.